Druhy masáží

Klasická relaxační a regenerační masáž

Masáž je starobylá přirozená forma léčení a uvolnění svalového i psychického napětí. Je výborným prostředkem k předcházení nebo odstranění následků stresujícího životního stylu a nedostatku pohybu. Pomáhá odstranit ztuhlost a bolesti pohybového aparátu tím zlepšuje držení těla. Má také výborné účinky na stav kůže (rovněž díky kvalitním rostliným olejům převážně v Bio kvalitě které používám) a reflexně zlepšuje stav vnitřních orgánů.

Kdy raději zůstaňte doma:

Pokud máte horečnaté, infekční, zánětlivé či nádorové onemocnění. Také nechoďte pod vlivem alkoholu či jiných psychotropních látek. Není také vhodné chodit na masáž ihned po jídle.


Thajská masáž hlavy a šíje

Thajská masáž hlavy, obličeje, krku a šíje má vysoce relaxační účinek. Protahuje šíjové a trapézové svaly, působí tlakem na důležitá energetická centra a zbavuje napětí. Pomáhá při bolestech krční páteře, při migrénách a bolestech hlavy. Pomáhá proti nespavosti a celkově zklidňuje organismus.

Při této masáži není potřeba olej, klient tedy může zůstat ve svém oděvu. Dá se však velice efektivně zkombinovat s klasickou olejovou masáží a podpořit regeneraci pokožky použitím kvalitního oleje.


Masáž lávovými kameny

Je starodávná technika, kterou znaly dávné civilizace všech světadílů již před mnoha tisíci lety. Provádí se speciálními horkými lávovými kameny, zahřátými ve vodní lázni na teplotu 40 - 50 °C. (Já zahřívám i více :) mám vyskoušeno, že klient snese obvykle více než jsem schopna udržet v ruce)

Součastným působením tepla a masáže dochází k rychlejšímu uvolnění a navození relaxačního stavu než při klasické masáži. Masáž přináší celkové uklidnění. Teplo navozuje pocity bezpečí, pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly a bloky v těle, rozproudit energii. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, zvláčňuje pokožku.

Masáž lávovými kameny je výrazně intenzivnější než klasická masáž, člověk po ni bývá po nějakou dobu absolutně uvolněný až malátný, proto je dobré po ukončení masáže z lehátka vstávat pomalu (s ohledem na svůj aktuální stav) a zajistit tělu dostatečný přísun tekutin. Po masáži se také nedoporučuje se alespoň hodinu řízení auta či další psychicky a fyzicky náročné činnosti.

Vzhledem k silné stimulaci krevního oběhu se nesmí tato masáž dělat lidem s vysokým krevním tlakem a onemocněním srdce. Dále se nedoporučuje těhotným ženám, zejména do třetího měsíce těhotenství, lidem citlivým na teplo, lidem s cukrovkou či epilepsií. Nemasírují se křečové žíly, silná kožní, infekční a zánětlivá onemocnění.


Kolibové Balanční Technika otvírací KBT-O 1

Autorka techniky jí nazývá metodou tří bodu. Uvolňují se totiž vždy tři body ve třech částech těla a to horní, střední a spodní. Úkolem této techniky je povolením těchto bodů roztáhnout celý tělesný korzet, protáhnutí svalových skupin do jejich fyziologické délky a tím povolit stažená místa v těle a vrátit je tím do harmonie.

Naše tělo se věkem nebo dlouhodobým stresem postupně stahuje a zmenšuje. Toto stažení těla nejenže bolí, ale zhoršuje krevní, lymfatický oběh, dýchání a stabilitu. Jelikož si tyto bloky postupně vytváří tělo samo, nejde tato příčina lékařsky ani terapeuticky zjistit. Tělo sice není nemocné, ale bolí.

Původně KBT O1 byla vyvinuta pro starší ročníky. Postupem času se zjistilo, že KBT O1 je vynikající technika na uvolnění stresu. V dnešní době se aplikuje i na mladé klienty, kteří jsou pod nátlakem stažení nebo ve stresu. Nic jim není, ale místa v těle jsou stažené a tělo bolí.

Po aplikaci KBT O1 klienti získávají pocit uvolnění, lehkosti a stability. Tělo už nemusí neustále dorovnávat nerovnosti v postoji, zůstává více energie pro posílení imunitního systému. Často klienti cítí okamžitou úlevu, mají pocit, že se tělo nadechlo, roztáhlo a mají správnou stabilitu v postoji.

KBT O1 může pomoci při únavě, vyčerpání, hučení v uších, špatné stabilitě, bolesti svalů, depresím, bolestem hlavy, stresu, častým zánětům, tenisovému lokti, otokům končetin, podporuje správné držení těla.


Kolibové Balanční Technika otvírací KBT-O 2

Je to technika na vrácení vychýlených, posunutých nebo pootočených žeber do původního stavu. K vychýlení žeber může dojít nevhodným držením těla, úrazem, šokem, leknutím, špatným spaním, nevhodným nebo špatným pohybem, silným kašlem. Nevýhodou je, že posunuté žebro nebolí, ale bolest se ozve většinou na jiné části těla.

U KBT O 2 terapeut využívá pro práci pohybu ruky nebo nohy klienta. Při pohybu využíváme natažení a roztáhnutí svalů a tlačíme na svalovou mezižeberní dráhu určitým směrem a při povolení stažených mezižeberních svalů se žebro samo vrací do původního stavu, tam kam patří.

KBT O 2 pomáhá při zamrzlém rameni, tenisové lokti, bolesti v zápěstí a prstů. Většinou postačí jedna návštěva. Pak klient může podstupovat pravidelně klasické masáže nebo cvičení.

Povolením žeber se zlepšuje dýchání, sluch, zrak, paměť. Např. klientům, kteří se léčí na astma, ale nemají ho prokázané, tak po povolení prvních 4 žeber problém obvykle odchází. Další žebra ovlivňují bránici, žaludek, a tlusté střevo. Jejich srovnáním se zlepší funkce těchto vnitřních orgánů. To má vliv na zácpu, průjem, nadýmání, bolesti břicha, únavu nohou. Srovnání posledních žeber a kostrče zlepší funkci pohlavních orgánů a střev, odstraňuje bolesti v kříži a břicha.


Kolibové balanční technika - Jemná

KBT J se v podstatě dá rozdělit na 2 samostatné techniky

1. KBT J jako celek. Kdy se provádí opravdu jemná "masáž" zad. Pomocí jemného pohybu se postupně uvolňují slepené fascie podél celých zad a krku.

2. KBT J pro odstranění bloků. Tyto bloky bývají způsobené úrazem, dlouhodobými starostmi, stresem. Tělo ve snaze bolestivému místu ulevit, přenáší práci poškozeného svalu na jiné svalové skupiny. U těch zůstane pak uložena informace, že určitý sval nepracuje tak jak má. Je to paměť svalu, která se projevuje jako bolest.

U KBT J nepracujeme s celým svalem, ale s vláknem svalu. V něm zůstala informace bolesti. Sval se tváří, že je v pořádku, ale jedno svalové vlákno bolí a nedovolí celému svalu se protáhnout. Pracujeme se svaly podobnosti, které jsou přes centrální nervovou soustavu a mozek propojeny. Pomocí tlaku na jeden a jemného doteku na druhý sval, uvolníme a rozpustíme tyto bloky. KBT J se řeší všechny neurčité bolesti. Klient nebo pacient je zdravý, ale přesto pociťuje bolest.

Kolibové balanční technika - Rozlepovací

Je to masáž olejová, celotělová, vychází z thajských technik. Zaměřuje se na konkrétní přetěžované, slepené a zanesené tkáně, proto rozlepovací. Pomocí dlouhých tahů a práce se svým vlastním tělem se masér dostává hlouběji do svalů a proto bývá účinější než klasická masáž.


Kolibové balanční technika - Harmonizační

Má účinky jako např. Breussova nebo Bowenova reflexní masáž, lymfatická nebo antistresová masáž. Řeší bolesti hlavy, krku, rukou, také deprese, vyčerpání a snížení imunity. KBT-H® je olejová technika, používaná při bolestech a únavě svalů. Speciálními tahy s využitím teplých lávových kamenů a s využitím lymfy se harmonizuje a srovnává páteř. Tělo se roztahuje a uvolňuje do všech směrů, nahoru, dolů, křížem a do stran.

Povolují se také ruce, prsty, hlavové klouby, lebka, vlasy, obličejové a tvářové svaly, uši a krční receptory. Po KBT-H® se aktivuje vnitřní lymfatický systém. Klienti po této technice popisují velký nával energie. Ten přetrvává díky prohřátí, uvolnění a aktivaci lymfy. Dochází k vybuzení imunitního systému třeba i na několik týdnů. To je tak dlouhá doba, že se často stává, že se tělo srovná samo.


Acces Bars

Co když všechno co se nám děje jsme si vytvořili sami? Co když jsme od svého okolí převzali myšlenky a přesvědčení, které nám neslouží, ale neumíme se jich zbavit? Co kdyby mohl být život snadný? A co když existuje technika, která Vám s tím může pomoct?

Access Bars je technika při níž klient leží pohodlně na lehátku a terapeut postupně drží 32 bodů na hlavě, tzv. Barsy. Ty jsou něco jako počítačová banka všech našich myšlenek, pocitů, emocí, postojů a přesvědčení, které jsme si během života vytvořili, a které v nás zůstávají uloženy.

Jemným dotykem správné kombinace bodů se rozproudí jejich energie, informace s negativním nábojem se mažou a to nepotřebné mizí a uvolní se prostor pro nový pohled na různé situace a tím i pro změny ve Vašem životě. Pak už je jen na Vás co si dovolíte.

Ošetření je vhodné a bezpečné pro všechny věkové kategorie i pro těhotné. Těhotným pomáhá ke snazšímu, pohodovějšímu a rychlejšímu porodu.

Možné účinky Access Bars terapie

  • Pomoc při bolestech různých částí těla

  • Úleva při obtížích jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy

  • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech

  • Uvolnění stresu a napětí

  • Pomoc při obtížných životních situacích

  • Odbouraní únavy a vyčerpanosti, nedostatku životní energie

  • Má příznivý vliv na psychické potíže jako jsou deprese, úzkosti, strachy, fóbie

  • Zklidnění hyperaktivity u dětí

  • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni

  • Vhodná také pro autisty a osoby s Alzheimerovou chorobou

více na: www.easytouch.cz


Acces tělesné procesy

Naše tělo je odrazem našeho života. Uchovává v sobě všechny nahromaděné emoce, traumata i náš celkový přístup k životu. Vaše tělo s vámi neustále komunikuje, poskytuje vám vědomí toho, co se kolem vás děje i toho, co vám prospívá a co ne. Mnohdy své tělo opakovaně umlčíme a to se může časem projevit na fyzické úrovni jako nemoc. Tělesné procesy zvyšují způsob, jakým vaše tělo dokáže ukázat, čeho si je vědomo, mnohdy právě přes tělo dojde k vyřešení situací, které přímo s tělem neměli viditelně nic společného. Situace se změní, tělo se uvolní a my získáme vytouženou lehkost. Access tělesné procesy jsou energie, které spouštíme v těle spolu s tím, že se těla lehce dotýkáme na konkrétních místech nebo na místech, kde vnímáme největší stažení. Každá energie je jiná a má jiný efekt na tělo i na jeho regeneraci. Tělesné procesy dávají tělu nové možnosti, které do té doby nebyly v důsledku nahromaděných bloků možné.

Acces energetický facelift

Access Energetický Faceliftje úžasný proces, Jemný uklidňující dotek působící na vaši tvář a krk, pracuje s buňkami vašeho těla, obnovuje, oživuje a omlazuje. Je to proces se kterým odstraníte známky stárnutí v obličeji, rozjasníte pleť a vytvoříte podobné účinky i po celém těle, pomůže vám vypadat mladší a umožňuje vašemu tělu cítit se lépe bez chirurgického zákroku, injekcí, krémů nebo pilulek. Access Energetický Facelift je vhodný pro ženy i muže všech věkových kategorií, funguje v souladu s dalšími postupy je zcela bez rizika a výsledky se s každým následným sezením se zvyšují. Vaše tvář vypovídá o celém vašem životě. Energetický Facelift obsahuje mnoho tělesných procesů působí také na podprahových příčinách hodnocení a stárnutí, pomáhá vám vypadat odlišně, jednat jinak, cítit se jinak a vytvářet větší lehkost, radost pro vaše tělo a váš život